Pasjonaci filmu "Sami swoi" z całej Polski - łączcie się
pasjonaci filmu Sami swoi Wojciech Seredyński - Lubin, Wiesław Makulski - Białystok, Zbigniew Lew - Koszalin, Edward Masłowski - Gostkowice, Jerzy Janeczek - Warszawa, Tadeusz Dolecki - Dobrzykowice

Wojciech Seredyński - Lubin,  Wiesław Makulski - Białystok,  Zbigniew Lew - Koszalin,  Edward Masłowski - Gostkowice,  Śp. Jerzy Janeczek - Warszawa,  Śp. Tadeusz Dalecki - Dobrzykowice

Dobrzykowice 2019 - przed domem Kargula.
press to zoom
II Majówka Samych Swoich 2019
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1
42102931_902577186608392_7514777284218191872_n(1).jpg

Wiesław Makulski

Dialogi z filmu „Sami swoi“ zna na pamięć. Odwiedził wszystkie miejsca związane z sagą o Kargulu i Pawlaku, poznał reżysera i aktorów. - Bo my wszyscy jesteśmy sami swoi - śmieje się Wiesław Makulski z Grabowca koło Bielska Podlaskiego.

więcej

Wojciech Seredyński

Wojtka Seredyńskiego emerytowanego górnika kopalni miedzi w Lubinie można spotkać na każdej imprezie związanej z filmami Sylwestra Chęcińskiego Sami swoi, Nie ma mocnych i Kochaj albo rzuć. Jego charakterystyczny strój nawiązujący do typowego kresowiaka za Buga.

więcej

Edward Masłowski

Edward Masłowski uległ magii filmu dość szybko. Już w szkole podstawowej chętnie spełniał prośby kolegów i raz po raz odgrywał scenki z „Samych swoich”. Przychodziło mu to bez wysiłku, bo filmowe dialogi znał lepiej niż pacierz.

Dziś ma 59 lat, pizzerię w Gostkowicach.

więcej

Zbigniew Lew

W Dobrzykowicach po raz pierwszy pojawiłem się w 2006 roku i od tego momentu przyjeżdżam. Na festynach prezentuję przygotowane przez mnie quizy, na temat trylogii. Dzięki Pani Teresie poznałem właścicieli domów zarówno Pawlaka (Pan Janusz Dalecki) jak i Kargula (Państwo Józefa i Tadeusz Daleccy). To miejsce jest dla mnie kultowe, tutaj czuję się „jak ryba w wodzie”. Myślę, że i za 10 i za 20 lat, zawsze będzie tu przyjeżdżać mnóstwo ludzi, aby zobaczyć gdzie powstawała komedia wszech czasów. 

więcej

Please reload