top of page

W Parku Etnograficznym w Tokarni rozpoczęły się zdjęcia do nowego, polskiego filmu. Choć jego tytuł wciąż pozostaje zagadką, już można ujawnić, że będzie to tzw. prequel znanej komediowej serii „Sami swoi”. Jego akcja ma być osadzona w czasie poprzedzającym wydarzenia z pierwszego filmu serii.

Pierwszy klaps padł na planie filmowym w lutym tego roku. Teraz wprawdzie ekipy nie ma, ale powróci, bo zdjęcia mają się zakończyć w czerwcu. Za sprawą filmowej magii, skansen w Tokarni zmieni się w Krużewniki – miejscowość, z której pochodzili Kargul i Pawlak czyli bohaterowie „Samych swoich”. Nie zabraknie legendarnego płotu, przy którym będą się spotykać.

Film wyreżyseruje Artur Żmijewski – postać dobrze znana chociażby z serialu „Ojciec Mateusz”. Kto zagra głównych bohaterów? To wciąż jest owiane tajemnicą, ale w obsadzie znaleźli się znakomici aktorzy. Tę listę otwierają takie nazwiska, jak: Anna Dymna, Zbigniew Zamachowski, Mirosław Baka, Wojciech Malajkat, czy Adam Ferency.

Mimo obecności filmowców skansen w Tokarni pracuje normalnie. W maju ekipa filmowa planuje zorganizować dzień otwarty, kiedy każdy będzie mógł się spotkać z aktorami i zobaczyć plan zdjęciowy od kuchni.

foto: Mariusz Łężniak

artykuł pochodzi ze strony https://radiokielce.pl/

bottom of page